Autorski SYSTEM 4-etapów pielęgnacji™

Dowiedz się, jak pracuję z pacjentem trychologicznym.
I... dlaczego pracuję w ten sposób.

DLACZEGO TO DZIAŁA?

Wypadanie włosów można skutecznie leczyć.

System pozwala osiągnąć doskonałe efekty niezależnie od wyjściowego stanu skóry głowy.

Mechanizm ten jest automatyczny, wpisany w naturalny cykl rozwojowy naskórka. 

Polega na prostej kategoryzacji aktualnej pracy skóry głowy wraz towarzyszącymi jej dolegliwościami. W ten sposób dany etap odpowiada aktualnemu stanowi skóry. 

Etapy połączone w sekwencję zdarzeń w określonym przedziale czasowym wzbudzają 

intensywną pracę skóry głowy, umożliwiając odrośnięcie włosom!

Leczenie trychologiczne odbywa się metodą sukcesywną, małych kroków. Realizujemy wspólnie każdy następny etap pracy skóry głowy, by przenieść ją do kolejnego i uzyskać jego efekty. Po zakończeniu procesu już tylko utrzymujemy prawidłowy stan pracy skóry głowy i rezultaty. 

Pobocznym efektem tej metody jest jej trwałość. Zamknięcie procesów trychologicznych pozwala na stały proces w obrębie danego etapu. Jeśli wystąpią czynniki niekorzystne warunkujące pogorszenie pracy skóry głowy i jakości włosów, następuje cofnięcie pracy skóry głowy jedynie o 1 etap a nie do początku. Zwykle skóra głowy staje się również na tyle stabilna, że nie reaguje nadmiernie na stany krytyczne (zdrowotne) organizmu. 

JAK TO DZIAŁA?

Po otrzymaniu zgłoszenia, analizuję sytuację trychologiczną pacjenta i wysyłam odpowiednie zalecenia na email. Zalecenia oparte są na preparatach leczniczych, dermokosmetykach i kosmetykach, które bez problemu kupisz w polskich aptekach i drogeriach. Działasz w domu, w swojej własnej łazience. 


Kwalifikacja do danego etapu pracy ze skórą głowy następuje automatycznie. Podejmuję decyzję planu leczenia po zapoznaniu się z historią medyczną i stanem skóry głowy pacjenta na podstawie wysłanych informacji i zdjeć. Etapy podstawowe są podzielone dodatkowo na rozróżnienie literowe abc, gdzie poziom c zbliża pacjenta do rozpoczęcia działań na etapie kolejnym a poziom a to spory etap pracy do wykonania. 

Specjalistyczna ocena stanu skóry głowy jest obiektywna dermatologicznie i może się różnić od oceny subiektywnej pacjenta. Kwalifikacja nie podlega ocenie pacjenta. 

Stan skóry głowy pacjenta oceniam holistycznie. Objawy ze strony naskórka są warunkowane w większości stanami medycznymi, dlatego ocenie podlegają wyniki badań. Przy stanie objawowym charakterystyczne cechy nieprawidłowej pracy naskórka często świadczą o przyczynach zdrowotnych, dlatego kieruję na specjalistyczne badania i do wpółpracy lekarskiej. 

Po otrzymaniu zalecenie, stosujesz je przez wyznaczony czas (zgodnie z wypisanymi poniżej czasami trwania etapów), a po jego upływie zgłaszasz się na konsultację i dokonujemy kontroli z korektą zaleceń. Wszystko odbywa się online. 

Nie wykonujesz żadnych zabiegów specjalistycznych , np. mezoterapii czy sollux. Działasz wyłącznie w domu zgodnie z otrzymanym harmonogramem pracy. Harmonogram jest złożony i wymaga dyscypliny oraz cierpliwości. Opiera się na aplikacji wcierek (nie częściej niż 1x dziennie) , stosowaniu własciwych kosmetyków do mycia i oczyszczania skóry głowy. Realizujesz go w ramach normalnej higienizacji ciała. 

CZY ONLINE MA SENS?

Martwisz się, że nie zobaczę na zdjęciach Twojego problemu? Troski zostaw mnie.

Oceniam stan organizmu na podstawie typu wypadania i stanu naskórka. To już dzieje się niezależnie ode mnie.. Chcąc, nie chcąc moje zawodowe oko, ocenia nawet włosy osoby stojącej przede mną w kolejce... 


Z pacjentem trychologicznym pracuję ponad 20 lat. Praca online weszła do mojej usługi jeszcze przed pandemią. Jeden dzień w tygodniu rozmawiałam z polskimi pacjentami z odległych zakątków świata (Stany Zjednoczone, Holandia, Wielka Brytania, Belgia) czy z osobami, które z roznych przyczyn nie mogłyby dojechać do Warszawy. Okazało się, że praca online jest pełnowartościowa, moje umiejętności sprawdzają się a dostęp do usługi niezależnie od miejsca, w którym jesteś, bezcenny. 

Przyznaję, że mnie też zależy na szczegółowej diagnozie i trafnej diagnostyce, dlatego proszę o właściwe przygotowanie dokumentacji. Do tego stopnia, że nieprawidłowo przygotowane (na kolanie, wybiórcze, słabej jakości) zgłoszenia są automatycznie pomijane.

Instrukcję jak przygotować dokumentację, otrzymasz na email po przyjęciu przeze mnie Twojego zgłoszenia. 

NA KTÓRYM JESTEŚ ETAPIE?

Pewnie martwisz się, na którym etapie jest teoretycznie Twoja skóra i jakie masz możliwości pod względem poprawy jej pracy? Poniżej przeczytasz ogólne opisy stanu skóry głowy. Pamiętaj, że są tylko poglądowe. Twoja ocena może być zbyt surowa lub odwrotnie -nie uwzględniać dodatkowych czynników. 

  • Etap 0 - skóra głowy nieaktywna, cykl rozwojowy włosów nieprawidłowy, problemy ze strony naskórka. Przeważa faza telogenowa. Zaczerwienienie lub ścieńczenie naskórka. Włosy dysplastyczne i dystroficzne. 

Dodatkowo: łysienie, zaawansowane problemy skóry głowy takie jak: stany zapalne, łojotok, łuszczenie, regularny ból/pieczenie naskórka. 

Rozwiązanie: wstępna praca ze skórą głowy, przygotowanie naskórka do pracy.

Czas trwania leczenia: od 3 do 6 miesięcy

(czas, jaki zajmuje przejście do kolejnego etapu pracy ze skórą głowy)

  • Etap 1 - skóra głowy półaktywna, cykl rozwojowy włosów nieprawidłowy, problemy ze strony naskórka. Przeważa faza katagenowa, kierunkowy telogen. Naskórek różowy, cienki. Włosy rozwarstwione, słabej jakości.

Dodatkowo: nasilone problemy ze strony naskórka takie jak nadwrażliwość, krostki, nasilone wypadanie, przetłuszczanie skóry głowy, nieregularna bolesność naskórka .

Rozwiązanie: uspokojenie i gojenie naskórka.

Czas trwania leczenia: od 4-8 miesięcy

(czas, jaki zajmuje przejście do kolejnego etapu pracy ze skórą głowy)

  • Etap 2 - wstępna aktywność skóry głowy, uniesienie włosów, naskórek w tendencji oczyszczającej. Minimalne, cofające się dolegliwości naskórka. Naskórek blady. Wzbudzenie łodyg włosów. Pojawienie się blasku włosów.

Dodatkowo: uspokojenie wypadania włosów, utrzymujące się nadmierne wydzielanie łoju/drobne przesuszenie, jeśli występuje świąd to b.rzadko. 

Rozwiązanie: intensywna aktywacja i przygotowanie skóry do pracy.

Czas trwania leczenia: około 6 miesięcy.

  • Etap 3 to skóra głowy jasna, miękka, czysta, włosy uniesione, stabilizacja procesu wypadania. Wyraźne pogrubienie łodyg włosów. Poprawa jakości wyglądu włosów na długości.

Dodatkowo: Stabilizacja pracy naskórka - zmniejszenie tendencji do nadaktywności łojotokowej lub/i płatkowania skóry. 

Rozwiązanie: głębokie pobudzenie pracy mieszków czyli biostymulacja.

Czas trwania leczenia:około 6-8 miesięcy.

  • Etap 4 utrzymanie efektów pracy trychologicznej. Naskórek aksamitny, aktywny. Włosy na długości lśniące o prawidłowej strukturze.

Kontrola trychologiczna co około 8-12 miesięcy.

WAŻNE 

Czas trwania każdego etapu jest zależny od indywidualnej reakcji skóry głowy.

Proces może zachodzić szybciej lub wolniej.

Ocena trychologiczna specjalistyczna może się różnić od subiektywnej. 

Covid-19 powoduje automatycznie obniżenie kategorii o 1 etap przy trwającym leczeniu trychologicznym lub o 2 etapy przy jego braku. 

 

Przykłady pracy z SYSTEM-em 4-etapów pielęgnacji™

Na którym etapie jest Twoja skóra głowy?
Przykłady pokazane poniżej pochodzą od moich pacjentek z aktualnego leczenia.
Potrzebujesz motywacji? Więcej niezwykłych efektów znajdziesz na moim Instagramie.

Etap 0

Przykład skóry głowy z etapu 0 i jej aktywne przejście w etap 2 w ciągu kilku miesięcy pracy trychologicznej.

Etap 1

Przykład skóry głowy z etapu 1 i jej przejście do etapu 2 w ciągu kilku miesięcy pracy trychologicznej.

Etap 3

Przykład skóry głowy z etapu 3 i jej aktywne przejście do etapu 4.

Etap 4

Przejście z etapu 0 do etapu 4 na przestrzeni 2 lat. Efekt stały. Obecnie pacjentka raz w roku realizuje korektę pielęgnacji.