Zgłoszenie do konsultacji

Szukasz pomocy trychologicznej?

Przeczytaj informacje zawarte na tej stronie,

gdyż sposób przyjmowania i realizowania zgłoszeń nie zmienia się. 


Zalecam otwarcie tej stronie na komputerze lub tablecie,

by w komfortowy sposób zapoznać się ze sporą ilością treści.

Jak można skorzystać z konsultacji?

 • Konsultacje dla nowych pacjentek 

Zapisy na konsultacje zaoczne odbywają się wyłącznie w terminach podanych na stronie martaklowan.com.

Chcesz się zapisać na pierwszą konsultację? 


Obecnie możliwy jest zapis wyłącznie poprzez SYSTEM Startowy: KLIK!

 • Konsultacje dla osób kontynuujących 

Zapraszam do kontaktu e-mail, z którego otrzymałaś poprzednio swoje zalecenia.

Co to jest konsultacja zaoczna?

Konsultacja zaoczna odbywa się w trybie pisemnym.

Po wysłaniu zgłoszenia i opłaceniu konsultacji w wyznaczonym terminie otrzymujesz dokładne zalecenia. 

W zaleceniach trychologicznych otrzymasz:

 • Specjalistyczny opis Twojej sytuacji trychologicznej oraz możliwy kierunek działań klinicznych. 

 • Analizę laboratoryjnych wyników badań pod kątem realizacji trychologicznej.

 • Pielęgnację leczniczą przy użyciu ogólnodostępnych preparatów kosmetycznych lub/i dermatologicznych z apteki (bez recepty) lub/i drogerii. Jest to wypis konkretnych kosmetyków (szampony, maski, płyny, żele, wcierki itp.) w formie harmonogramu na każdy dzień mycia.

 • Suplementację kierunkową trychologiczną o działaniu nieinwazyjnym, wspomagającym pracę organizmu a tym samym pracę skóry głowy.  

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z moim systemem pracy z pacjentem trychologicznym KLIK!

Zasady przyjmowania zgłoszeń

Terminy przyjmowania zgłoszeń (dla nowych pacjentek) są ogłaszane na stronie.

Zostaną przyjęte wszystkie prawidłowo przygotowane zgłoszenia.

Przypominam, że prowadzę TRYCHOLOGIĘ DLA KOBIET. 

Czy możliwa jest konsultacja stacjonarnie?

Nie. Od roku 2020 prowadzę działalność wyłącznie online.

Skorzystaj ze skutecznej pomocy trychologicznej niezależnie od miejsca, w którym mieszkasz!

Jeśli masz obawy wobec tego rozwiązania, zapoznaj się koniecznie ze wszystkimi odpowiedziami z tego działu.

O moim doświadczeniu w pracy z pacjentem trychologicznym przeczytasz w dziale "O mnie": KLIK!

Jakie badania wykonać do konsultacji?

W Starterze otrzymasz informacje, jakie badania powinnaś wykonać.

Wyniki te załączysz do analizy trychologicznej przy kolejnej konsultacji.

Jeżeli jesteś kontynuującą pacjentką, wypis badań został zawarty w poprzednich zaleceniach i jest obowiązujący. 

Czy możliwa jest konsultacja wideo?

Tryb konsultacji video został wstrzymany.

Jakie są koszty leczenia?

Koszt konsultacji trychologicznej zaocznej wynosi 390,- .

Z przykrością informuję, że z uwagi na rosnące koszty prowadzenia firmy, cena realizacji może ulegać zmianom. 


Do kosztu konsultacji należy doliczyć zakup konkretnie zaleconych kosmetyków. Możliwe, że będą konieczne dodatkowe badania z krwi i konsultacje lekarskie. Wiele z nich możesz wykonać na NFZ w ramach podstawowych konsultacji lekarskich. 

Zalecane kosmetyki należą do różnych firm i zamykają się zwykle w granicach niskiej do średniej półki cenowej w danej kategorii kosmetycznej. 

Nie prowadzę sprzedaży marketingowej, nie jestem związana z żadną firmą kosmetyczną!

Dowolny wybór trychologiczny pozwala mi na nieograniczone możliwości pielęgnacyjne Twojej skóry głowy i włosów.

Jak szybko to działa?

Poprawa stanu skóry głowy skutkuje poprawą stanu włosów i wpływa na ich porost. Pierwsze efekty są zauważalne dopiero po ukończeniu pierwszego etapu pielęgnacji, czyli po minimum czterech miesiącach naszych działań. Mimo prawidłowo przebiegającego procesu, pierwsze efekty mogą być dla Ciebie trudno uchwytne. Koniecznie zapoznaj się z systemem mojej pracy KLIK!

Owocna współpraca wymaga sumienności, skrupulatności i zorganizowania na czas zaleconej kuracji. 

Realizacja elementów pracy trychologicznej nie jest gwarancją uzyskania wymarzonych rezultatów. Skóra głowy i włosy podlegają zasadom pracy z żywym organizmem i mogą potrzebować różnego czasu, by wrócić do pełni swoich możliwości. 

Aby wizyta była efektywna, zalecam cykl przynajmniej 4 wizyt. Pozwala to na realizację poszczególnych etapów leczenia, a także korektę zalecanej pielęgnacji i obserwację postępów leczenia.

Postępy w procesie leczenia są indywidualne. O ukończeniu etapu decyduje przede wszystkim postęp w samym procesie trychologicznym, dlatego pierwsze efekty danego etapu pracy z naskórkiem i włosami widoczne są zwykle pomiędzy 6 a czasem 8 miesiącami pracy trychologicznej.

Przy idealnej współpracy ze strony pacjentki i skóry głowy realizacja jednego etapu trychologicznego jest zwykle równoznaczna z jedną konsultacją trychologiczną odbywającą się w terminie zgodnym z pracą systemową. 

Czy powinnam obciąć/skrócić włosy do konsultacji?

Nie ma takiej potrzeby, ale skrócenie włosów poprawi wizualnie gęstość, ułatwi stosowanie wcierek i pracę z włosami. Odświeży też stan Twoich końcówek oraz poprawi układanie się włosów po nowych kosmetykach.

Czy pielęgnacja w zaleceniach jest uciążliwa?

Leczenie trychologiczne całkowicie odbiega od typu pielęgnacji, którą stosowałaś do tej pory. Jak nazwa wskazuje, jest to system leczniczy. Nie zawsze wiąże się z przyjemnością, czasem wymaga wyrzeczeń.


W ogromnym uproszczeniu to kilka zestawów (2,3 lub 4) do pielęgnacji na każdy dzień mycia i stosowania w różnym systemie - przed lub po myciu: wcierki, preparaty gojące/łagodzące/odbudowujące, szampony, odżywki itp. Pielęgnacja jest jednak zwykle (o ile to możliwe dla powodzenia procesu trychologicznego) dostosowana do Twoich nawyków pielęgnacyjnych.

Mam masę swoich kosmetyków, co mam z nimi zrobić?

Rozpoczynając pracę trychologiczną z pacjentką, wprowadzam preparaty i kosmetyki, które będą prawidłowo działać na skórę głowy i na włosy. Jeśli okaże się, że posiadasz jakiś kosmetyk z wymienionych w zaleceniach, będziesz mogła go akurat zużyć.


Pozostałe obecnie stosowane kosmetyki prawdopodobnie będziesz musiała oddać koleżankom/mamie/siostrze. Po zakończeniu tur pielęgnacyjnych ich data ważności zdąży się skończyć.


Pamiętaj, że kosmetyk nadaje się do zużycia w terminie 6 miesięcy od otwarcia a w niektórych przypadkach krócej. Stosowanie kosmetyków przeterminowanych może być niekorzystne dla zdrowia Twojej skóry. 

Jakie są ograniczenia konsultacji trychologicznej?

 • Konsultacje zagraniczne

Dobieram kosmetyki dostępne w Polsce.

Jeśli umawiasz wizytę zagraniczną, weź pod uwagę, że konieczne będzie zamówienie polskiej paczki! Nie dobieram kosmetyków ze sklepów/stron zagranicznych.

Nie prowadzę konsultacji w żadnej z form obcojęzycznych,

a także  przy udziale tłumacza, osób postronnych ani w języku innym niż polski.​

Termin konsultacji wyznaczony w zgłoszeniu jest obowiązujący i nie podlega przyspieszeniu. Może zostać opóźniony, jeżeli został opłacony. 

 • Konsultacje, których nie realizuję

Nie prowadzę trychologii męskiej i dziecięcej. ​Specjalizuję się w trychologii klinicznej kobiet. 

Nie prostuję i nie skręcam włosów pielęgnacją! Pielęgnacja wydobywa naturalne możliwości włosa. Włosy mogą zachowywać się różnie na różnych etapach Twojego życia. Inaczej niż tego od nich oczekujesz. Zależne jest to od wielu czynników, w tym hormonów, stresu a nawet poziomu twardości wody w kranie. 

Nie dobieram pielęgnacji włosom poddanym specjalnym zabiegom fryzjerskim /regeneracyjnym/chemicznym, takim jak: olaplex, nanoplexia (i podobne typu rekonstrukcyjnego), prostowanie/wygładzanie keratynowe. Dobór pielęgnacji w tym przypadku jest bezcelowy, niekompatybilny ze strukturą włosów. By przystąpić do konsultacji, włosy muszą całkowicie odrosnąć!

Włosy hennowane i farbowane/rozjaśniane  bez użycia rekonstrukcji typu "plex" nie są zaliczane do kategorii zabiegów specjalnych. Mogą skorzystać z konsultacji. W przypadku włosów silnie rozjaśnianych i po rozjaśniaczu/dekoloryzacji pielęgnacja lecznicza może nie być kompatybilna ze stanem włosów na długości i uniemożliwiać jej realizację. 

Nie należy mylić trychologii klinicznej z fryzjerstwem.

Jako trycholog kliniczny prowadzę konsultacje o kierunkowym działaniu leczniczym dla skóry głowy. Dlatego nie prowadzę konsultacji polegających wyłącznie na doborze pielęgnacji dla włosów na długości. Nie dobieram stylizacji (o stylizację zapytaj swojego fryzjera). Podaję wyłącznie wskazówki stylizacyjne pod postacią kosmetyków kierunkowych. Nie dobieram farb (o koloryzację zapytaj swojego kolorystę). 

Dobór preparatów kosmetycznych i środków o charakterze leczniczym nie uwzględnia modelu wegetariańskiego/wegańskiego.

Brak zgody na taki system pracy z pacjentem jest jednoczesną rezygnacją ze współpracy.

Nie realizuję bonów urodzinowych/prezentowych i konsultacji dla osób trzecich.

Na konsultację może zapisać się wyłącznie osoba wysyłająca zgłoszenie, gdyż tym samym potwierdza brak przeciwskazań do wykonania usługi. 

 • Przeciwskazania bezwzględne do konsultacji

Proszę nie zgłaszać się na konsultację trychologiczną w okresie ciąży, planowania ciąży i karmienia piersią. ​Silne zmiany hormonalne w tym czasie oraz nadwrażliwość organizmu i skóry, uniemożliwiają prowadzenie pełnych działań trychologicznych. 

 • Osoby odbywające leczenie onkologiczne (farmakologiczne, przed/podczas i przez 6 miesięcy po chemioterapii) nie mogą skorzystać z leczenia trychologicznego do czasu całkowitego zakończenia działań onkologicznych. Obciążenie organizmu chorobą uniemożliwia skuteczne działania trychologiczne. 

 • Osoby odbywające leczenie dermatologiczne oraz w trakcie działań o charakterze medycznym (mezoterapia i inne typy iniekcji, karboksyterapia, leczenie alpicortem/minoksidilem i podobne) nie mogą skorzystać z leczenia trychologicznego do czasu całkowitego zakończenia w/w działań. Zgłoszenie do działań trychologicznych może nastąpić po okresie minimum 3 miesięcy od ich zakończenia. 

 • Alergicy. Osoby posiadające/wykazujące alergie/nadwrażliwości na substancje zawarte w kosmetykach nie powinny zgłaszać się na konsultację. W tej sytuacji nie można przewidzieć reakcji nadwrażliwości. 

Dlaczego tylko dla kobiet?

Specjalizuję się w pracy klinicznej z kobietami.

Praca trychologiczna w tym zakresie jest tak różna, jak praca ginekologa i androloga.

Pracuję w zakresie mojej specjalizacji i jest to TRYCHOLOGIA KLINICZNA KOBIET. 

 

DOKUMENTACJA ZDJĘCIOWA, czyli jak zrobić prawidłowo zdjęcia do konsultacji

Zdjęcie przedziałka przez środek głowy

Wykonaj zdjęcie od góry. Przedziałek nie musi być idealnie równy, ale też nie prosto z łóżka. Nie naciągaj rękami włosów.

gora_edited.jpg

Zdjęcie skóry głowy z bliska

Postaraj się dokładnie pokazać stan naskórka. Zdjęcie nie może być rozmazane. Jeśli to możliwe, poproś kogoś o pomoc. Możesz naciągnąć rękami/spinkami włosy, by lepiej odsłonić skórę głowy.

skora glowy_edited.jpg

Przedziałek pionowy

Przedziałek wykonany z boku głowy od czubka pionowo do ucha. Obok przykład prawidłowo wykonanego przedziałka. Jeśli na zdjęciu nie widać skóry głowy, przytrzymaj do zdjęcia włosy rękami lub spinkami.

bok_edited.jpg

Zdjęcie włosów tyłem

Na zdjęciu musi się znaleźć cała Twoja głowa - od czubka głowy po końce włosów. Wykonaj je tak, by problem struktury włosów był widoczny. Zdjęcie wykonane pod światło lub z lampą błyskową nie nadaje się do oceny struktury włosów.

IMG_6122.JPG

Zdjęcie twarzy przodem

Zdjęcie bez makijażu. Ocena trychologiczna to też ocena stanu naskórka skóry granicznej i gładkiej oraz brwi. Jeżeli krępujesz się patrzeć "na mnie", możesz zamknąć oczy do zdjęcia. Twoje zdjęcie twarzy nie zostanie nigdzie wykorzystane, służy wyłącznie do oceny trychologicznej.

Natural Beauty_edited.jpg

Zdjęcia dodatkowe

Jeśli masz dodatkowy problem, który chcesz pokazać lub wątpliwości, czy na zdjęciach znalazły się najważniejsze problemy trychologiczne.

IMG_0255_edited.jpg

Dobrze wykonane zdjęcie naskórka

To jest przykład zdjęcia prawidłowego, nadającego się do pełnej oceny trychologicznej i planowania leczniczego. To zdjęcie waży tylko 783KB, bez problemu przejdzie przez serwery i jest idealne do współpracy.

IMG_4026.jpg

Źle wykonane zdjęcie skóry głowy

Zdjęcie nie nadaje się do oceny, rozdzielność nie pozwala na właściwą ocenę trychologiczną. Zdjęcie jest niewyraźne/poruszone/zrzutem ekranu. Po przybliżeniu widać wyłącznie piksele.

IMG_4027.jpg