Wizyta trychologiczna
ONLINE

PRZYGOTOWANIE I PRZEBIEG KONSULTACJI TRYCHOLOGICZNEJ
ORAZ ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak przebiega wizyta trychologiczna online?

Rozmowa odbywa się poprzez videoczat za pomocą aplikacji WhatsApp lub FaceTime.

Jeśli przesłane zdjęcia są dobrej jakości, możliwa jest rozmowa telefoniczna.

Konsultacja zaoczna odbywa się w trybie pisemnym. 

Czas trwania spotkania online to około 1 godziny. W tym czasie:

 • Opisuję Ci sytuację Twojej skóry głowy i włosów na podstawie przesłanych zdjęć oraz możliwy kierunek działania. (W przypadku trybu zaocznego otrzymujesz te informacje pisemnie). 

 • Przeprowadzam z Tobą dokładny wywiad. (W przypadku trybu zaocznego wysyłasz te informacje mailowo).

 • Dokonuję analizy laboratoryjnych wyników badań. (Dotyczy każdego trybu realizacji).

 • Dobieram pielęgnację leczniczą przy użyciu ogólnodostępnych preparatów kosmetycznych lub/i dermatologicznych z apteki (bez recepty) lub/i drogerii. Obejmuje ona też włączenie niezbędnych suplementów lub/i ziół o działaniu nieinwazyjnym, wspomagającym pracę organizmu a tym samym skóry głowy. (Dotyczy każdego trybu realizacji).

Otrzymujesz zalecenia drogą mailową wraz z konkretnym wykazem kosmetyków

i nieinwazyjnych środków leczniczych do skóry głowy i włosów. Pielęgnacja jest ułożona w formie harmonogramu na każdy dzień mycia włosów. (Dotyczy każdego trybu realizacji). 

Polecam ogólnodostępne, sprawdzone kosmetyki z apteki i drogerii. Nie prowadzę sprzedaży marketingowej. Dowolny wybór kosmetyków z wielu linii kosmetycznych pozwala na nieograniczone możliwości pielęgnacyjne.

Współpracę trychologiczną prowadzę wyłącznie w systemie etapowej pracy trychologicznej. 

Na czym polega SYSTEM ETAPOWEJ PRACY TRYCHOLOGICZNEJ?

 • Opiera się na schematycznej pracy ze skórą głowy. Wynika to z naturalnych możliwości pracy naskórka.

 • Praca etapowa ze skórą zakłada konieczność zamknięcia poszczególnych etapów leczenia, by móc przejść do kolejnych działań. 


 • System jest spójny, konsekwentny i postępowy, ponieważ pełna realizacja zaleceń danego etapu daje trwałe efekty i rozszerza pole pracy trychologicznej z pacjentem.

POSZCZEGÓLNE ETAPY DZIAŁAŃ SYSTEMU ETAPOWEGO:

ETAP 0 - leczenie trychologiczne naskórka w złym stanie początkowym 

ETAP 1 - przygotowanie skóry głowy do prawidłowej pracy trychologicznej przy względnie dobrym stanie początkowym naskórka

ETAP 2 -  aktywacja procesu porostu włosów

ETAP 3 - intensyfikacja procesu porostu włosów

ETAP 4 - utrzymanie efektów współpracy trychologicznej. 

Nie ma możliwości przejścia do kolejnego etapu działań bez przygotowania skóry głowy do pracy poprzez ukończenie etapu poprzedniego. 

Przynależność do danego etapu trychologicznego określam na podstawie dokumentacji i wywiadu trychologicznego.  

 • Aby wizyta była efektywna, zalecam cykl 4 wizyt co około 4-6 miesiący. Pozwala to na realizację poszczególnych etapów leczenia, a także korektę zalecanej pielęgnacji i obserwację postępów.

 • Postępy w procesie leczenia są indywidualne. O ukończeniu etapu przede wszystkim decyduje postęp w samym procesie trychologicznym, dlatego pierwsze efekty danego etapu pracy z naskórkiem i włosami widoczne są pomiędzy 2 a 6 miesiącami pracy trychologicznej.

 • Przy idealnej współpracy ze strony pacjentki i naskórka realizacja jednego etapu trychologicznego jest zwykle równoznaczna z jedną konsultacją trychologiczną odbywającą się w terminie co 4-6 miesięcy. 

Jakie są szanse, że wyleczę moje włosowe problemy?

Poprawa stanu skóry głowy skutkuje poprawą stanu włosów i wpływa na ich porost. Pierwsze efekty są zauważalne dopiero po ukończeniu pierwszego etapu pielęgnacji, czyli po minimum czterech miesiącach naszych działań.

Owocna współpraca wymaga sumienności, skrupulatności i zorganizowania na czas zaleconej kuracji. 

Realizacja elementów pracy trychologicznej nie jest gwarancją uzyskania wymarzonych rezultatów. Skóra głowy i włosy podlegają zasadom pracy z żywym organizmem i mogą potrzebować różnego czasu, by wrócić do pełni swoich możliwości. 

Jak przygotować zdjęcia do wysłania?
(Dotyczy każdego trybu konsultacji, także kontynuowanej).

 • Zrób zdjęcia suchej skóry głowy, na dzień po myciu. z przedziałkiem przez środek głowy i z pionowym przedziałkiem od czubka głowy do ucha, z boku głowy na wysokości ucha. Przedziałek wykonaj grzebieniem, musi być równy! Zdjęcia muszą być dobrej jakości, dobrze oświetlone. 

 • Zrób zdjęcia rozpuszczonych suchych włosów tyłem. Niech będą ułożone tak jak zawsze. Nie prostuj ich jednak prostownicą i nie wyciągaj na szczotce. Użyj kosmetyków tych, co zwykle. 

 • Nie farbuj włosów przed zrobieniem zdjęć. Skóra będzie podrażniona i zmieni to możliwą diagnozę w niewłaściwym kierunku. 

 • Włosy do zdjęć nie mogą być natapirowane, lakierowane czy pokryte preparatami ukrywającymi odrost lub suchymi szamponami, uniemożliwi to wiarygodną ocenę skóry głowy. Niedopuszczalne jest też zastosowanie preparatów w formie proszku unoszących włosy u nasady oraz prostownicy czy lokówki.​ Włosy mają być w takiej formie, jak naturalnie je nosisz, czyli możesz użyć swoich stylizatorów do loków, fal i ułożyć je tak, jak zwykle. Jeśli jednak intensywnie wyciągasz włosy na szczotce, nie rób tego do zdjęć, bo da to efekt taki, jak daje prostownica. Zamaskujesz ich prawdziwe oblicze.

 • Wykonaj jedno zdjęcie twarzy przodem. (Nie zostanie wykorzystane bez Twojej zgody. Możesz też zamknąć na nim oczy). Ważna jest dla mnie Twoja cera. To odzwierciedlenie stanu organizmu i ogólnych potrzeb naskórka. Skóra do zdjęcia musi bez makijażu a włosy odgarnięte z twarzy. (Możesz założyć je za uszy, mogą być też spięte).

 • Zdjęcia wyślij na mój mail. Jeśli jesteś osobą kontynuującą, skorzystaj z maila, na którym zawsze pracujemy. Jeśli jesteś osobą nową, otrzymałaś mail w automatycznej wiadomości potwierdzającej rezerwację. 

 • Zdjęcia wyślij w formie załączników lub umieść je bezpośrednio w tekście maila. Nie pakuj zdjęć Zip'ami ani Rar'em. Nie ściągam plików na mój komputer, nie otwieram też linków. Pliki PDF i Word również nie są akceptowane. W formie pdf możesz załączyć tylko wyniki badań. Moja poczta nie ma limitów, możesz wysłać dowolną ilość załączników. Jeżeli się nie zmieszczą w jednym mailu, wyślij bez obaw kilka wiadomości. 

 • Zdjęcia wysłane jako zrzuty ekranu NIE NADAJĄ SIĘ DO OCENY. Po powiększeniu widzę piksele a nie skórę głowy. Taka forma zdjęć jest odrzucana. 

 • Zdjęcia należy przesłać w formacie JPG. Wyniki badań prześlij  w formacie PDF. Zrzuty ekranu wyników badań są całkowicie nieczytelne! Jeśli wolisz, możesz przepisać wyniki badań. Pamiętaj, by uwzględnić wszystkie pozycje, a nie tylko te, które Tobie wydają się ważne. Oceniam wyniki badań pod kątem trychologicznym, często dany wynik z punktu widzenia medycznego jest prawidłowy. Przepisz więc wyniki jako liczby a nie adnotację "w normie". 

 • Jeśli nie wiesz, które zdjęcia nadają się do oceny, a które nie, wyślij wszystkie. Pamiętaj, że zdjęcia zamazane, poruszone, złej jakości, wykonane w ciemnym pomieszczeniu, bez widocznej skóry głowy, zostaną odrzucone. 

 • Wyślij zdjęcia na dzień przed spotkaniem do godziny 15 (najpóźniej dzień przed, możesz też je wysłać kilka dni a nawet tydzień wcześniej). Przygotowuję się do rozmowy z Tobą, dzięki temu współpraca przebiega sprawnie. Jeśli wyślesz zdjęcia zbyt późno, Twoja rezerwacja nie będzie mogła być zrealizowana.

 • Pamiętaj, by wysyłać dokumentację z maila, na który nastąpiła rezerwacja, w innym wypadku system ich nie zobaczy i ja również. Twój mail jest podpięty do systemu WIX z rezerwacji online i obsługiwany przeze mnie z tej platformy. TO BARDZO WAŻNE! Podczas przesyłania dokumentacji nie pomyl się i wyślij ją na mój mail (dostajesz go w mailu potwierdzającym rezerwację i przypominającym o konsultacji). Nie wysyłaj maila jako odpowiedzi na automatyczne przypomnienie, gdyż jest to mail systemowy (WIX), który nie funkcjonuje jako skrzynka odbiorcza. 

Jakie informacje oprócz zdjęć należy przesłać?

 • Jak najbardziej aktualne wyniki badań z krwi (morfologia, profil tarczycowy, profil hormonów kobiecych, OB, próby wątrobowe, cukier), jeżeli takie posiadasz. Jeśli nimi nie dysponujesz, ustalimy podczas wizyty, które z nich byłyby wskazane i dlaczego oraz o jakie badania warto byłoby rozszerzyć diagnostykę.

 • Zdjęcia składów wszystkich aktualnie używanych kosmetyków.​(Nie dotyczy konsultacji kontynuowanej).

 • Spis leków lub/i suplementów, które przyjmujesz wraz z dawkami. (W przypadku konsultacji kontynuowanej, zawrzyj te informacje tylko wtedy, jeśli dawkowanie zmieniło się od ostatnich ustaleń).

 • Subiektywny opis trychologiczny.

Krótka adnotacja na temat Twoich spostrzeżeń trychologicznych w procesie realizowanego leczenia. Dotyczy nowych realizacji i kontynuowanych. 

Płatność za konsultację online

 • Płatność odbywa się poprzez przelew, do którego dane otrzymasz dopiero po rozmowie trychologicznej. (Konsultacja w trybie zaocznym jest przedpłacona).

 • Płatności zagraniczne wymagają doliczenia do kosztów rozmowy kosztów przelewu zagranicznego.    Nie pokrywam kosztów przelewów zagranicznych. 

 • Nie przyjmuję przedpłat. (Nie dotyczy konsultacji w trybie zaocznym.)

 • Nie oferuję voucherów. 

 • Nie wystawiam faktur. 

 • Cena usługi jest taka sama dla wizyty pierwszej jak i kontynuowanej. Nie zmienia się również moje zaangażowanie, wiedza, doświadczenia i poświęcony czas.

 • Kontakt po usłudze trychologicznej jest możliwy w postaci kontaktu email. Mogą obowiązywać dodatkowe koszty!

Jakie są koszty leczenia?

Koszt konsultacji wynosi 300,- .

Do kosztu konsultacji należy doliczyć zakup konkretnie zaleconych kosmetyków. 

Zalecane kosmetyki należą do różnych firm i od niskiej do średniej półki cenowej. Korzystam z kosmetyków ogólnie dostępnych w aptekach, drogeriach i sklepach certyfikowanych. 

Nie prowadzę sprzedaży marketingowej, nie jestem związana z żadną firmą kosmetyczną.

Nie mogę skorzystać z wizyty, co teraz?
(Nie dotyczy zaocznych konsultacji trychologicznych).

Z zasady, wizyty są przypominane poprzedniego dnia poprzez automatyczny mail. Jeśli nie możesz skorzystać z rezerwacji, wystarczy ją anulować. Po prostu napisz w odpowiedzi, że nie możesz skorzystać. W miarę możliwości, ustalimy inną opcję.

Osoby permanentnie anulujące wizyty są usuwane z listy osób mogących skorzystać z usługi. 

Osoby, które po prostu nie pojawiają się na rozmowie - bez uprzedzenia, że jest nieaktualna, tracą możliwość skorzystania z konsultacji.

Rezerwacja dotyczy tylko i wyłącznie osoby zapisanej z imienia i nazwiska. Inna osoba nie może zająć jej miejsca bez uprzedniego porozumienia w tej sprawie.

Jakie są ograniczenia konsultacji trychologicznej?

KONSULTACJE ZAGRANICZNE:

 • Dobieram kosmetyki dostępne w Polsce. Jeśli umawiasz wizytę zagraniczną, weź pod uwagę, że konieczne będzie zamówienie paczki polskiej! 

 • Nie prowadzę konsultacji w żadnej z form obcojęzycznych, przy udziale tłumacza, osób postronnych ani w języku innym niż polski.​

KONSULTACJE NIEREALIZOWANE

 • Nie prowadzę trychologii męskiej i dziecięcej. ​Usługa trychologiczna jest skierowana do kobiet i dziewcząt. 

 • Nie prostuję i nie skręcam włosów pielęgnacją! Pielęgnacja wydobywa naturalne możliwości włosa. Włosy mogą zachowywać się różnie na różnych etapach Twojego życia. Inaczej niż tego od nich oczekujesz. Zależne jest to od wielu czynników, w tym hormonów, stresu a także twardości wody w kranie. 

 • Nie dobieram pielęgnacji włosom, które zostały poddane fryzjerskim specjalnym zabiegom regeneracyjnym czy chemicznym, takim jak: Olaplex, nanoplexia (i podobne), prostowanie/wygładzanie keratynowe. Dobór pielęgnacji w tym przypadku jest bezcelowy. Włosy muszą całkowicie odrosnąć! Włosy hennowane i farbowane/rozjaśniane  bez użycia rekonstrukcji typu "plex" nie są zaliczane do kategorii zabiegów specjalnych. Mogą skorzystać z konsultacji. W przypadku włosów silnie rozjaśnianych i po rozjaśniaczu/dekoloryzacji pielęgnacja lecznicza może nie być kompatybilna ze stanem włosów na długości i uniemożliwiać jej realizację. 

 • Nie prowadzę konsultacji polegających wyłącznie na doborze pielęgnacji długości włosów. Jako trycholog kliniczny prowadzę konsultacje o kierunkowym działaniu leczniczym dla skóry głowy. 

PRZECIWSKAZANIA DO KONSULTACJI

 • Proszę nie zgłaszać się na konsultację trychologiczną w okresie ciąży, planowania ciąży i karmienia piersią. ​Silne zmiany hormonalne w tym czasie oraz nadwrażliwość organizmu i skóry, uniemożliwiają prowadzenie pełnych działań trychologicznych. 

 • Osoby odbywające leczenie onkologiczne (farmakologiczne, przed/podczas i przez 6 miesięcy po chemioterapii) nie mogą skorzystać z leczenia trychologicznego do czasu całkowitego zakończenia działań onkologicznych. Obciążenie organizmu chorobą uniemożliwia skuteczne działania trychologiczne. 

 • Osoby odbywające leczenie dermatologiczne oraz w trakcie działań o charakterze medycznym (mezoterapia i inne typy iniekcji, karboksyterapia) nie mogą skorzystać z leczenia trychologicznego do czasu całkowitego zakończenia w/w działań. Zgłoszenie do działań trychologicznych może nastąpić po okresie minimum 3 miesięcy od ich zakończenia.