Wizyta trychologiczna
ONLINE

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak przebiega zdalna wizyta trychologiczna?

Rozmowa odbywa się poprzez videoczat za pomocą aplikacji WhatsApp lub FaceTime.

Jeśli przesłane zdjęcia są dokładne, możliwa jest wyłącznie rozmowa telefoniczna - bez obrazu.

Czas trwania spotkania to około 1 godziny.

W tym czasie:

 • Opisuję Ci sytuację Twojej skóry głowy i włosów na podstawie przesłanych zdjęć oraz możliwy kierunek działania.

 • Przeprowadzam z Tobą dokładny wywiad.

 • Dokonuję analizy laboratoryjnych wyników badań.

 • Dobieram pielęgnację leczniczą przy użyciu ogólnodostępnych preparatów kosmetycznych lub/i dermatologicznych z apteki (bez recepty) lub/i drogerii. Obejmuje ona też włączenie niezbędnych suplementów lub/i ziół o działaniu nieinwazyjnym, wspomagającym pracę organizmu a tym samym skóry głowy. 

Otrzymujesz informacje drogą mailową wraz z konkretnym wykazem kosmetyków

i nieinwazyjnych środków leczniczych do skóry głowy i włosów. Pielęgnacja jest ułożona w formie harmonogramu na każdy dzień mycia włosów.

Polecam ogólnodostępne, sprawdzone kosmetyki z apteki i drogerii. Nie prowadzę sprzedaży marketingowej. Dowolny wybór kosmetyków z wielu linii kosmetycznych pozwala na nieograniczone możliwości pielęgnacyjne oraz dostosowanie wydatku do każdej kieszeni.

Aby wizyta była efektywna, zalecam cykl 4 wizyt co około

4-6 miesiący (jest to minimalny czas dla realizacji poczególnych etapów). Pozwala to na wspomnianą realizację poszczególnych etapów leczenia, a także

korektę zalecanej pielęgnacji i obserwację postępów.

Jak przygotować zdjęcia do wysłania?

 • Zrób zdjęcia suchej skóry głowy na dzień po myciu z przedziałkiem przez środek głowy i z pionowym przedziałkiem z boku głowy na wysokości ucha. Zdjęcia muszą być dobrej jakości, dobrze oświetlone.

 • Zrób zdjęcia rozpuszczonych suchych włosów tyłem. Niech będą ułożone tak jak zawsze. Nie prostuj ich prostownicą i nie wyciągaj na szczotce. 

 • Nie farbuj włosów przed zrobieniem zdjęć. Skóra będzie podrażniona i zmieni to możliwą diagnozę w niewłaściwym kierunku. 

 • Włosy do zdjęć nie mogą być natapirowane, lakierowane czy pokryte preparatami ukrywającymi odrost lub suchymi szamponami, uniemożliwi to wiarygodną ocenę skóry głowy. Niedopuszczalne jest też zastosowanie preparatów w formie proszku unoszących włosy u nasady oraz prostownicy czy lokówki.​ Włosy mają być w takiej formie, jak naturalnie je nosisz, czyli możesz użyc swoich stylizatorów do loków, fal i ukłożyć je tak, jak zwykle. Jeśli jednak intensywnie wyciągasz włosy na szczotce, nie rób tego do zdjęć, bo da to efekt taki, jak daje prostownica. Zamaskujesz ich prawdziwe oblicze.

 • Zdjęcia wyślij na mój mail. Jeśli jesteś osobą kontynuującą, skorzystaj z maila, na którym zawsze pracujemy. Jeśli jesteś osobą nową, otrzymałaś mail w automatycznej wiadomości potwierdzającej rezerwację. 

 • Zdjęcia wyślij w formie załączników lub umieść bezpośrednio w tekście. Nie pakuj ich Zip'ami ani Rar'em. Nie ściągam plików na mój komputer, nie otwieram też linków. Proszę nie udostępniaj też plików. Moja poczta nie ma limitów, możesz wysłać dowolną ilość załączników.

 • Wyślij zdjęcia na dzień przed spotkaniem do godziny 15 (najpóźniej dzień przed, możesz to zrobić wcześniej). Przygotowuję się do rozmowy z Tobą i zajmuje mi to nawet godzinę czasu, przysłanie zdjęć minutę przed godziną 00:00 w nocy uniemożliwia mi przygotowanie się do spotkania. Dzięki mojemu przygotowaniu współpraca przebiega sprawnie. Jeśli wyślesz zdjęcia zbyt późno, Twoja rezerwacja nie będzie mogła być zrealizowana.

 • Pamiętaj, by wysyłać zdjęcia z maila, na który nastąpiła rezerwacja, w innym wypadku system ich nie zobaczy i ja również. Twój mail jest podpięty do systemu WIX z rezerwacji online i obsługiwany przeze mnie z tej platformy. TO BARDZO WAŻNE!

Jakie informacje oprócz zdjęć należy przesłać?

 • Jak najbardziej aktualne wyniki badań z krwi (morfologia, profil tarczycowy, profil hormonów kobiecych, OB, próby wątrobowe, cukier), jeżeli takie posiadasz. Jeśli nimi nie dysponujesz, ustalimy podczas wizyty, które z nich byłyby wskazane i dlaczego oraz o jakie badania warto byłoby rozszerzyć diagnostykę.

 • Zdjęcia składów wszystkich aktualnie używanych kosmetyków.

 • Spis leków lub/i suplementów, które przyjmujesz wraz z dawkami.

Jakie są szanse, że wyleczę moje włosowe problemy?

Poprawa stanu skóry głowy skutkuje poprawą stanu włosów i wpływa na ich porost. Pierwsze efekty są zauważalne dopiero po ukończeniu pierwszego etapu pielęgnacji, czyli po minimum czterech miesiącach naszych działań.

Owocna współpraca wymaga sumienności, skrupulatności i zorganizowania na czas zaleconej kuracji. 

Płatność za konsultację online

Koszt usługi: 250,-

 • Płatność odbywa się poprzez przelew, do którego dane otrzymasz w mailu dopiero po rozmowie trychologicznej. 

 • Płatności zagraniczne wymagają doliczenia do kosztów rozmowy kosztów przelewu zagranicznego.    Nie pokrywam kosztów przelewów zagranicznych. 

 • Nie przyjmuję przedpłat.

 • Nie oferuję voucherów. 

 • Nie wystawiam faktur. 

 • Cena usługi jest taka sama dla wizyty pierwszej jak i kontynuowanej. Nie zmienia się również moje zaangażowanie, wiedza, doświadczenia i poświęcony czas.

 • Kontakt po usłudze trychologicznej jest możliwy w postaci kontaktu email. Mogą obowiązywać dodatkowe koszty. 

Jakie są pozostałe koszty leczenia?

Do kosztu rozmowy należy doliczyć zakup konkretnie zaleconych kosmetyków. 

Zalecane kosmetyki należą do różnych firm - od tych najtańszych po te trochę droższe. Tak naprawdę liczy się skład, a nie cena kosmetyku. Można je dostać w aptekach, drogeriach i sklepach certyfikowanych. 


Nie prowadzę sprzedaży marketingowej, nie jestem związana z żadną firmą kosmetyczną.

Koszt zakupu wszystkich kosmetyków wystarczających na około 4 miesiące stosowania, czyli służących do ukończenia jednego etapu leczenia, waha się w granicach około 150-350zł. 

Nie mogę stawić się na wizycie, co teraz?

Z zasady, wizyty są przypominane poprzedniego dnia poprzez automatyczny mail. Jeśli nie możesz skorzystać z rezerwacji, wystarczy ją anulować. Po prostu napisz w odpowiedzi, że nie możesz skorzystać. 

Osoby permanentnie anulujące wizyty są usuwane z listy osób mogących skorzystać z usługi. 

Osoby, które po prostu nie pojawiają się na rozmowie - bez uprzedzenia, że jest nieaktualna, tracą możliwość skorzystania z konsultacji.

Rezerwacja dotyczy tylko i wyłącznie osoby zapisanej z imienia i nazwiska. Inna osoba nie może zająć jej miejsca bez uprzedniego porozumienia w tej sprawie.

Dodatkowe informacje

 • Dobieram kosmetyki dostępne w Polsce. Jeśli umawiasz wizytę zagraniczną, weź pod uwagę, że konieczne będzie zamówienie paczki polskiej!

 • Nie prowadzę trychologii męskiej.

 • Nie prostuję i nie skręcam włosów pielęgnacją! Pielęgnacja wydobywa naturalne możliwości włosa. Włosy mogą zachowywać się różnie na różnych etapach Twojego życia. Inaczej niż tego od nich oczekujesz. Zależne jest to od wielu czynników, w tym hormonów, stresu a także twardości wody w kranie. 

 • Nie dobieram pielęgnacji włosom, które zostały poddane zabiegom regeneracyjnym czy chemicznym, takim jak Olaplex (i podobne), prostowanie/wygładzanie keratynowe. Dobór pielęgnacji w tym przypadku jest bezcelowy. 

 • Konsultacja online jest w głównej mierze konsultacją trychologiczną o kierunkowym działaniu leczniczym dla skóry głowy. Włosy mogą potrzebować czasu, by wrócić do pełni swoich możliwości. 

 

©2018 by Marta Klowan KOKARDKA