top of page
Szukaj

Susz włosy! "Tak" dla suszarki.


Naturalne schnięcie włosów to nie zawsze dobre rozwiązanie. Suszarka to urządzenie zapewniające zdrowie Twojej skórze głowy! Jak to możliwe?!


Powody, dla których należy używać suszarki


1. Suszenie działa przeciwgrzbicznie i przeciwbakteryjnie.

Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, które występują na skórze skalpu zupełnie naturalnie. Chodząc z mokrą głową, sprzyjasz ich rozwojowi. Namnożenie się drobnoustrojów może wywołać łupież tłusty albo grzybicę skóry głowy.


2. Suszenie zmniejsza łojotok.

Przemoczona skóra głowy zwykle reaguje zwiększonym wydzielaniem łoj, a łój jest pożywką dla bakterii. Mnożąc się, wywołują objawy takie, jak: podrażnienie skalpu, swędzenie, stany zapalne, nieprzyjemny zapach.


3. Suszenie zapobiega zniszczeniom włosów...! O.O

Wilgotne włosy są narażone na szybkie niszczenie. Nigdy nie chodź spać z mokrymi włosami!


Pod wpływem wody włos pęcznieje, łuski się unoszą, otwierają. Gdy włos schnie sam, a jest to włos po przejściach i ma już naruszoną strukturę, to łuski zamykają się wolno i z czasem mogą stracić tą właściwość. Włos stanie się suchy i łamliwy.


Włosy schną równomiernie, gdy suszysz je ciepłym (nie gorącym) powietrzem. Na koniec owiej je zimnym nawiewem, by dokładnie domknąć łuski.


Nawiew nie może być gorący! Zbyt wysoka temperatura może "ugotować" wodę we włosie, rozsadzając łuskę włosa.


4. Suszenie zapobiega nadmiernemu wypadaniu.

Chodzenie z mokrą głową sprzyja nadmiernemu wydzielaniu sebum, a zbyt duża ilość łoju zapcha mieszki włosowe, wywołując stany zapalne i wypadanie włosów.


5. Zaziębienie mieszków włosowych. NOŚ CZAPKĘ!

Przemarznięta skóra głowy reaguje nagłym zamknięciem dopływu substancji odżywczych i tlenu do cebulek, co kończy się silnym wypadaniem włosów.


Podsumowanie

* Suszenie jest wskazane przy dolegliwościach skóry głowy.


* Suszenie przeprowadzone prawidłowo nie powoduje niszczenia włosów. Za zniszczenia odpowiedzialny jest gorący nawiew i urządzenia do modelowania oraz silne naciąganie włosów na szczotce. (Włosy można modelować, ale dopiero, gdy pasma są prawie całkowicie suche).


* W cieplejszych miesiącach, ciepłe i suche powietrze zastąpi nawiew suszarki. Możesz pozostawić włosy do samodzielnego schnięcia.

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page